LIFE,  SERIALE

Z cyklu – serialowo

To pierwszy post z cyklu „serialowo”.  Poniżej przedstawiam Wam pięć pozycji, które obejrzałam w ostatnim czasie. Wszystkie polecam, bardzo mi się podobały. 

 

Wiedźmin

Serial na podstawie sagi o Wiedźminie, której autorem jest Andrzej Sapkowski. Od momentu, kiedy się dowiedziałam że „Wiedźmin” doczeka się swojej ekranizacji, dosłownie przebierałam nóżkami. A kiedy dowiedziałam się, że Wiedźmina zagra mój ulubiony Superman czyli Henry Cavill to tempo przebierania nóżkami osiągnęło zawrotne prędkości. W efekcie, serial pochłonęliśmy w trzy wieczory.

Jego akcja toczy się w trzech czasoprzestrzeniach, dlatego dla osoby która nie czytała książek może być pewien problem ze zrozumieniem akcji. Mi, fance twórczości p. Sapkowskiego sprawiło to dużo frajdy. Poza tym, scenarzyści nie pominęli meritum książki, czyli „przeznaczenia”, dzięki czemu wątki Geralta z Rivii, Yennefer z Vengerbergu i Lwiątka z Cintry nieustannie się przeplatają, żeby w finałowym odcinku…

… trzeba po prostu obejrzeć 😀 

 

Czarnobyl

Pamiętam, że w gimnazjum miałam wspaniałą Panią polonistkę, która uwielbiała historię i jako jedyna chciała w nas rozbudzić tą ciekawość poznania przeszłości. Opowiadane przez nią rodzinne historie z czasów II wojny światowej pamiętam do dzisiaj. Pewnego razu po próbnym egzaminie gimnazjalnym z polskiego, pytała każdego o datę urodzin i od razu mu mówiła co to się kiedyś tego dnia wydarzyło. Kiedy przyszła moja kolej na oddanie arkuszy egzaminacyjnych zrobiło się zamieszenie, podeszło kilka osób i nie powiedziała mi nic… no i co zrobiła Anna? A sama sprawdziła. Tylko rok się nie zgadza.

26 kwietnia 1986. Czarnobyl. Dzień, który zmienił życie wielu ludzi.

Nie znam się na historii. Podejrzewam, że serial nie oddaje w stu procentach rzeczywistości. Nie zmiana to faktu, że serial wgniata w fotel. Pokazuje dokąd zmierza absurdalna ambicja ludzi. Jak okrutne w skutkach może być kłamstwo. I to, że zawsze najbardziej cierpią niewinni.

Serial polecam, po prostu.

 

Ślepnąc od świateł

Głównym bohaterem serialu jest Kuba – diler narkotykowy, który wpada w tarapaty tuż przed swoim wyjazdem do Argentyny. Akcja rozgrywa się w ciągu tygodnia w Warszawie, która notabene pokazana jest od tej najgorszej strony.

Pierwsze trzy odcinki w ogóle nas nie wciągnęły. Przyznam szczerze, że dziwiłam się osobom które nam poleciły ten serial… aż w końcu nastał ten moment, że zrozumiałam o co chodzi. Genialna rola Więckiewicza, Chabiora i Frycza, ale to już jest klasa sama w sobie. Kamil Nożyński, serialowy diler, bardzo specyficzny, wyciszony, charakteryzujący się stoickim spokojem. Bardzo się nam spodobała jego postać. Moim zdaniem, w tym całym zamieszaniu to on grał pierwsze skrzypce. Pomimo wszystkiego zawsze na pierwszym planie był on i jego spokój. SZTYWNIUTKO!

 

Żmijowsko

Po tym serialu, stwierdziliśmy z mężem że Polacy robią genialne seriale. Żmijowisko trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

Grupa studentów spotyka się po latach w miejscowości Żmijowisko. Podczas pobytu, ginie Ada, nastoletnia córka jednej z par. Jej ojciec, w którego rolę wcielił się Paweł Domagała, wraca po roku do Żmijowiska i rozpoczyna swoje prywatne śledztwo.

W pewnym momencie podejrzanymi się już wszyscy. Nie mogę napisać nic więcej, bo boję się że mogłabym coś zdradzić.

 

Sex education

Sex education to ciekawa propozycja dla każdego z nas. Nie jest to serial skierowany tylko do nastolatków i ich rodziców. Ja też dowiedziałam się z niego wielu rzeczy – niektóre nawet by mi do głowy nie przyszły.

Głównym bohaterem serialu jest Otis, którego mama jest seksuologiem. W pewnym momencie koleżanka Otisa, odkrywa, że ten również ma dar pomagania innym w TYCH tematach. No i zaczyna się kręcić interes – ty płacisz, a ja pomagam. W każdym odcinku poruszany jest inny problem. Obejrzeliśmy dwa sezony. Pierwszy jest lepszy. W drugim, niektóre wątki są mocno naciągane. Serial porusza m.in. tematy aborcji, molestowania, homoseksualizmu itp. itd.

Dodaj komentarz