EUROPA,  HISZPANIA,  PODRÓŻE

Teneryfa – Loro Parque

Przyznam szczerze, że gdy wybieraliśmy kierunek naszych wakacji, nie myśleliśmy o zwiedzaniu ogrodów zoologicznych. Raczej nastawiliśmy się na zwiedzanie miast i rejs na La Gomerę (o której będzie kolejny post). 

Kilka dni przed naszym wylotem usłyszałam od naszych znajomych – koniecznie jedźcie do Loro Parque. No ok pomyślałam, może i warto. I jakże się cieszę, że zdecydowaliśmy się jednak tam pojechać.
Loro Parque to jedna z największych atrakcji Teneryfy. Park powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Idea stworzenia takiego miejsca, powstała na skutek coraz to bardziej rozrastającego się przemysłu turystycznego.
Park stał się schronieniem dla wielu gatunków zwierząt jak i również roślin. Dzisiaj na powierzchni 33 hektarów można zobaczyć ponad 300 gatunków zwierząt. Oprócz pingwinów, goryli, ogromnej ilości papug zobaczycie tutaj białe tygrysy, krokodyle i wiele innych.


O konkretnych godzinach (mapkę z rozkładem dostaje się przy wejściu) można podziwiać pokazy delfinów, orek, fok. Coś niesamowitego, chociaż wiem, że tresura wymaga na pewno wiele poświęceń…

Bilety wstępu do parku dla dorosłych wynoszą 37 euro, a dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat – 25 euro.

Dodaj komentarz