MAZOWIECKIE,  PODRÓŻE,  POLSKA

Muzeum Wsi Radomskiej


Korzystając z pierwszych dni urlopu, w niedzielę pojechaliśmy do Muzeum Wsi Radomskiej. Przepiękne miejsce, ewidentnie moje klimaty. Na powierzchni 32 hektarów, muzeum zgromadziło 80 obiektów wiejskich.

Wiejskie chaty z cudownymi ogródkami, zagrody ze zwierzętami, kościół, wiatraki i młyny wodne. Całość tworzy malowniczy, sielankowy klimat.

Muzeum możecie odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Warto skorzystać z usług przewodnika. My trafiliśmy na panią Roksanę. Przesympatyczna Pani przewodnik z ogromną wiedzą! Bilet normalny do muzeum kosztuje 10 zł, a ulgowy 6 zł. 

Muzeum Wsi Radomskiej organizuje również wszelkiego rodzaju festyny plenerowe. Wśród nich są: Uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej, Niedziela Palmowa, Boże Ciało, Święto Chleba i Festiwal Ziemniaka. 

Na terenie muzeum jest też restauracja gdzie można przyzwoicie zjeść. Fajną alternatywą mógłby być też piknik. Kocyk, jedzenie i nic więcej nie potrzeba. Przy okazji to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości.

Dodaj komentarz